sobota, 30 stycznia 2016

Pod Lupą: próbki karm Josera

 Tym razem pod lupę weszły próbki karmy Josera. Od sklepu fera.pl dostaliśmy do przetestowania cztery paczuszki dla psów: optiness, sensi plus, festival, balance. 

Czy faktycznie karma Josera jest tak dobra jak ludzie piszą? Cóż, przekonajmy się! ;-)

Na wstępie powiem, że miałam okazję karmić psiaki Joserą na samym początku jak pojawiła się u nas Halina. Zmieniłam jednak dietę zwierzaków, bo chociaż Dziewczynie przypasowała, tak na przewód pokarmowy Nitra nie była za dobra. Dostawszy próbki do przetestowania zastanawiałam się jak to będzie. 


Początek był obiecujący- każdy chrupek szybko znikał w paszczy psa. Nie było wybrzydzania przy braniu, słychać było chrupanie i każdy rodzaj smakował obydwu psiakom. 
Przy testowaniu najbardziej obawiałam się, że Nitro dostanie rozwolnienia tak jak przy poprzednim podawaniu. Okazało się jednak, że po zjedzeniu porcji z każdej z próbek nic nieciekawego się nie pojawiło. Wynik ten mogę przypisać po części temu, że próbka do testowania była za mała dla psa tej wagi, aby w znaczny sposób wpłynąć na jego przewód pokarmowy. 


Czy zauważyłam jakieś różnice w wyglądzie lub w zachowaniu psów po zjedzeniu Josery? Każda paczuszka zawierała 90  gram karmy. Po zjedzeniu około 45 gram przez każdego mojego czworonoga ciężko było zobaczyć jakiekolwiek zmiany. Nie było spadku ani wzrostu aktywności fizycznej, stan sierści jaki był taki pozostał. Patrząc pod kątem długoterminowych skutków nie mogę niestety wiele napisać. Obserwację zawężę, więc do reakcji zwierzaków na karmę i mojej opinii odnośnie wyglądu. Każda próbka Josery, jak już wcześniej pisałam, posmakowała psiakom. Karma bardzo szybko znikała z ręki! Co do wyglądu, kształtu i rozmiarów poszczególnych rodzajów to tylko wielkość jednej (balance) była jak dla mnie nieodpowiednia- za mała. Co do reszty nie mam żadnych przeciwwskazań :-) 

Podsumowując, pierwsza reakcja psów na karmę jak najbardziej pozytywna. Zbyt mała próbka uniemożliwiła przetestowania wpływu chrupek Josery na organizm psiaków.

Czy polecam? Powiem, tak: dopóki nie spróbujesz to się nie przekonasz ;-) Kto wie, może akurat to będzie idealna karma dla Twojego psa? ;-)

Dziękujemy fera.pl za otrzymanie próbek.

pozdrawiam
ONH

8 komentarzy:

 1. Szkoda, że nie dostaliście więcej karmy do przetestowania na pewno recenzja mogłaby uchwycić jej skutki, po np. tygodniu :).

  H&F

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też myślę, że tydzień byłby wystarczający. Jednak patrząc na ilość produktów, które otrzymałam od fera.pl to i tak dużo :-)

   pozdrawiam
   ONH

   Usuń
 2. Hm, wydaje się być 'fajną' karmą :) Jeszcze nie mieliśmy kontaktu z tą karmą, ale pewnie kiedyś pies jej spróbuje.
  Cieszę się, że wróciliście na bloga, czekam na nowe posty! :)
  Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo się teraz u Nas dzieje, więc będziemy gościć częściej :-)
   U mnie paru znajomych dawało ja psu, ale od niej odeszli, a część osób bardzo ją wychwala. U Nitra natomiast się nie sprawdziła.

   pozdrawiam
   ONH

   Usuń
 3. Moja Suka zjadła kilka worków Josera Economy, pięknie schudła, rewolucji nie było. Nie wiedzieć czemu zmieniliśmy markę karmy, tak się teraz zastanawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Halina za nią szaleje, Nitro też, ale nie jest dla niego najlepsza. Jeden znajomy ma labka i na tej karmie piesek ładnie trzymał linię (nie pamiętam tylko na którym jej rodzaju) ;-)

   pozdrawiam
   ONH

   Usuń
 4. Skład syfiaszczy (ach ta kukurydza), a po takim opakowaniu to mozna ewentualnie powiedzieć, czy karma nie kwalifikuje się do grupy karm, którymi pies pluje...

  Pozdrawiamy!
  Śledź też pies

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nitro ma mniej wrażliwy żołądek w porównaniu do Hali, więc dlatego byłam zdziwiona, że to akurat jemu nie przypasowała.
   Z Josery zrezygnowaliśmy, ale nie ukrywam, że psy mi się do niej strasznie ślinią.

   pozdrawiam
   ONH

   Usuń