wtorek, 1 marca 2016

Taka zła jak mówią?

Rzeczą ludzką jest się mylić... Jeszcze rok temu powiedziałabym stanowczo nie! Dziś nie wyobrażam sobie spaceru bez niej. I chociaż wygląda na łatwą w obsłudze to potrzeba sporej ilości ćwiczeń i czasu żeby umiejętnie się nią posługiwać. 

Dziś, Moi Drodzy, słów kilka o automatycznej smyczy flexi. 

Ten wynalazek ma zarówno fanów jak i przeciwników. Do momentu, aż nie wzięłam Haliny broniłam się rękami i nogami przed używaniem tej smyczy. Kojarzyła mi się tylko z biegającymi psami z jednej strony chodnika na drugą, z powiewającymi ludźmi na jej końcu i z ciągnącymi czworonogami. Sądziłam, że zwierzęta na nich prowadzone nie są nauczone chodzenia na luźnej smyczy, bo jak skoro ta jest cały czas napięta? Po co używać flexi skoro można wyposażyć się w linkę? Byłam przekonana, że jest to narzędzie dla ludzi leniwych. 


Cóż... jak to zazwyczaj jest, nic na pierwszy rzut oka nie jest oczywiste. Pierwszy raz automatu zaczęłam używać w schronisku i wiecie co... nie było źle. Co prawda dopiero zagłębiałam się w tajniki jej używania. Potem po wzięciu Halki dostałam swoją pierwszą taką smycz. Początkowo przypinałam ją Dziewczynie jak wskakiwała do wody żeby mi daleko nie odpłynęła i, przede wszystkim, z niej wyszła. Z lenistwa zaczęłam ją prowadzić tylko na automacie i, uwaga!, odkryłyśmy wspólnie, że może ona posłużyć jako linka, można na niej bawić się z psem, można psa prowadzić blisko przy nodze, można nauczyć go przychodzenia. 
Wygląda na to, że ta smycz to marzenie... Jest jednak małe "ale". Ze smyczy trzeba umieć korzystać w umiejętny sposób. Ja polecam do niej szelki lub szeroką obrożę. Trzeba również pamiętać żeby odpowiednio dobrać automat: waga psa, model, długość, linka czy taśma. Polecam do tego również wzięcie pod uwagę naukę nowych komend jak, na przykład w naszym przypadku "na lewo", "na prawo" żeby iść jedną stroną chodnika lub "tędy" w celu uniknięcia zaplątania smyczy o latarnie, krzaki czy kubły. Do listy rzeczy do przerobienia z automatem mogę dodać jeszcze ćwiczenie używania przycisku blokady oraz wyrobienie w sobie nawyku nie ciągnięcia psa kiedy się zawącha tylko odwołania komendą. Minusem automatów dla dużych ras jest ich waga. 
Z flexi, tak jak ze zwykłą smyczą, trzeba ćwiczyć, aby spacer dla obu stron był przyjemnością :-) Dla wszystkich chętnych i zainteresowanych smyczą ogłaszam konkurs "Bezpiecznie w świat" ;-)
Do zgarnięcia jest automat Flexi Vario System. Kolor, długość oraz dla jakiego wagowo psa decyduje Zwycięzca.

Regulamin podaję pod spodem, a pokrótce powiem tyle, że wysyłacie do mnie zdjęcie swojego pupila związane z tematyką konkursu oraz odpowiedź na pytanie "Dlaczego Twój pies powinien wygrać smycz?" do 14.03.2016 r. Spośród wszystkich zgłoszeń zostanie wyłoniony jeden Zwycięzca, który otrzyma wybrany rodzaj smyczy Flexi Vario System. Wyniki zostaną ogłoszone 15.03.2016.

Wszystkie prace zostaną umieszczone na profilu Psa we Wrocławiu na facebook'u. 


Regulamin:

§ 1 Postanowienia Ogólne
1. Konkurs „Bezpiecznie w świat” zwany dalej Konkursem organizowany jest przez stronę Pies we Wrocławiu.
2. Niniejszy regulamin (zwany dalej „Regulaminem”) określa ogólne warunki uczestnictwa w Konkursie.
3. Konkurs trwa (zgłaszanie prac) do 14 marca 2016 roku, ogłoszenie wyników nastąpi 15 marca 2016 roku.
4. Przystąpienie do Konkursu oznacza, że Uczestnik Konkursu zapoznał się z zasadami Konkursu i akceptuje te zasady.

§ 2. Warunki uczestniczenia w Konkursie
1. Uczestnikiem może być każda osoba fizyczna, zwana dalej Uczestnikiem Konkursu
2. Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do wszystkich zainteresowanym nim osób
3. Wzięcie udziału w Konkursie równoznaczne jest ze zgodą na zamieszczenie przesłanej fotografii w galerii zdjęć oraz krótkiej odpowiedzi na pytanie konkursowe, które dostępne będą dla internautów na stronie https://facebook.com/piesnitro
4. Uczestnik Konkursu udziela organizatorowi i partnerom konkursu bezterminowej i nieodpłatnej zgody na korzystanie z pracy konkursowej w celu jej publikacji na stronie internetowej, bez ograniczeń czasowych i terytorialnych, z zastrzeżeniem podania nazwiska autora przy publikacji jego prac.
5. Uczestnik Konkursu wyraża zgodę na zbieranie i przetwarzanie podanych przez niego danych osobowych przez Organizatora w celach promocyjno-marketingowych związanych z prowadzona przez firmę działalnością zgodnie z Ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997.
6. Warunkiem udziału w Konkursie jest podanie prawdziwych danych osobowych przez Uczestnika Konkursu.
7. Administratorem Danych Osobowych jest Organizator.
8. Administrator Danych Osobowych informuje, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, choć warunkuje możliwość udziału w Konkursie oraz, że Uczestnikowi Konkursu przysługuje prawo dostępu do jego danych oraz ich poprawiania.
9. Uczestnik Konkursu może zrezygnować z udziału w Konkursie poprzez przesłanie wiadomości e-mail na adres mailowy Organizatora pieswewroclawiu@gmail.com
10. Organizator ma prawo wykluczyć Uczestnika z udziału w Konkursie w przypadku naruszenia przez niego warunków Regulaminu. O decyzji Organizatora Uczestnik zostanie powiadomiony przez przesłanie wiadomości na adres e-mail lub konto na portalu społecznościowym facebook, z którego Uczestnik przesłał wiadomość. Decyzja Organizatora o wykluczeniu Uczestnika jest ostateczna.
11. W ramach przystąpienia do Konkursu uczestnik oświadcza,że:
1. posiada pełnię praw autorskich i osobistych do pracy konkursowej;
2. zgłoszona do konkursu praca konkursowa nie narusza praw osób trzecich
3. udziela organizatorowi i partnerom konkursu bezterminowej i nieodpłatnej zgody na korzystanie z pracy konkursowej w celu jej publikacji z zastrzeżeniem podania nazwiska autora przy publikacji jego prac.
12. W przypadku pojawienia się ze strony osób trzecich ewentualnych roszczeń wynikających z tytułu naruszenia praw autorskich lub innych praw osobistych przez uczestnika, uczestnik zobowiązany będzie, jako osoba wyłącznie odpowiedzialna, do pokrycia wszelkich szkód oraz roszczeń odszkodowawczych.

§ 3. Przebieg Konkursu i nagrody
1. Zgłoszeń konkursowych należy dokonywać wysyłając jedno zdjęcie konkursowe z krótką odpowiedzią na pytanie "Dlaczego Twój pies powinien wygrać smycz?" na adres pieswewroclawiu@gmail.com
2. Zgłoszenia konkursowe oceniane będą przez Organizatora konkursu. Spośród nadesłanych zgłoszeń konkursowych wyłoniony zostanie jeden zwycięzca. 
3. Zwycięzca konkursu otrzyma smycz Vario System w wybranym kolorze i dla określonej wagi. Nagroda jest ufundowana przez czasopismo "Cztery Łapy".
4. Nie ma możliwości zamiany nagrody na jej pieniężną równowartość.
5. Uczestnik Konkursu nieodwołalnie traci prawo do Nagrody, jeżeli:
1. nie dopełni on obowiązków przewidzianych w niniejszym Regulaminie;
2. naruszy postanowienia Regulaminu;
nastąpi wykluczenie Uczestnika z udziału w Konkursie w innych wypadkach określonych w niniejszym Regulaminie.
6. Warunkiem przesłania nagrody do laureatów jest podanie pełnych danych adresowych.

§ 4. Postanowienia Końcowe
1. Niniejszy Regulamin jest jedynym dokumentem określającym zasady Konkursu.
2. Spory odnoszące się i wynikające z Konkursu będą rozwiązywane przez Organizatora. Wszelkie decyzje w tym zakresie będą wiążące i ostateczne.
3. Organizator ustanawia adres korespondencyjny pieswewroclawiu@gmail.com dla wszelkiej korespondencji związanej z Konkursem.

pzdr
ONH

8 komentarzy:

 1. Zgadzam się z Twoim postem, my również mamy smycz flexi ale już trochę jest zużyta - mamy ją już 2 lata - ale trzyma się. :D Chętnie weźmiemy udział w konkursie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam do udziału w konkursie! :-)
   Moje flexi co prawda są stosunkowo krótko u mnie, ale przeszły już bardzo dużo! Póki co są niezniszczalne :-)

   pzdr
   ONH

   Usuń
 2. Hmm muszę zastanowić się nad flexi, podejrzewam że u nas w wielu momentach by się przydała :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ola, w takim razie zapraszam do udziału w konkursie :-) Ułatwia życie jak ma się energicznego psa. Mi zdecydowanie pomaga w wybieganiu Halinki ;-)

   pzdr
   ONH

   Usuń
 3. No dobra, dobra, garść praktycznych informacji zawsze się przyda.
  Ale gdzie jest post o Balbusie, ja się pytam. Okraszony odpowiednią ilością zdjęć. Bo tu niektórzy czekają niecierpliwie na wieści!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie, będzie ;-) zdjęcia robię cały czas, więc będzie co oglądać! :-) A post planuję na poniedziałek, więc się szykuj :-)

   Usuń
 4. Prawdę mówiąc nie rozumiem tego całego hejta na Flexi. Ja miałam przy poprzednim psie, teraz mam drugą przy Boniaczkowej i często z niej korzystam. Jakbym miała biegać za psem po trawniku w celu obwąchania kolejnego kupska czy obsikanej trawy, to chyba oszalałabym ze złości. Mamy co prawda 3 m regulowaną taśmę, ale czasem i to nie pomaga. Nie zauważyłam, żeby Bona jakoś inaczej się na niej zachowywała, na spacerach miejskich raczej nie rozciąga jej na 5 m do przodu (max 3), ma możliwość wąchnięcia drzewka zanim ją dogonię, a ja nie muszę się martwić, że linka zaplącze mi się między nogami. Fakt, że niektórzy stosują ją nieumiejętnie (wczoraj spotkałam 7 mies. spanielka na Flexi i kolczatce, niestety nie miałam czasu na dyskusję. Po osiedlu krąży też babka z wyżłem weimarskim z Flexi przypiętą do kantara(!) ). Ja ogólnie jestem na tak :-) Mimo, że przeszkadza mi, kiedy pies biega luzem (zwykłą łatwiej nosić, choćby jako szarfę).
  Pozdrawiamy, Asia i Bona

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja musiałam zmienić swoją opinię. Początkowo byłam na nie, teraz nie wyobrażam sobie spaceru bez niej. Niestety ułatwia ona tak życie, że można przez to ją nie umiejętnie używać.
   Flexi i kolczatka to często spotykane połączenie, ale o flexi i kantarku pierwszy raz słyszę.
   Fakt, ciężkie są, ale nie aż tak. Ja przeważnie przypinam ją do plecaka jak odpinam Halinkę.

   pzdr
   ONH

   Usuń