piątek, 2 maja 2014

Jak znaleźć czas?


 Często się zdarza tak, że zadania powierzone nam przez innych zajmują nam cały nasz czas. Ciężko jest się wyrwać gdzieś odpocząć czy chociaż pomyśleć o czymś przyjemnym. A co dopiero wyjść na długi spacer ze swoim pupilem. A jak ta zmniejszona ilość nasze uwagi jest odbierana przez psa? 

Ten i poprzedni tydzień miałam zawalony różnymi zadaniami. Jak nie sprawozdanie, to prezentacja, przyswojenie nowych informacji. Cały czas coś było do zrobienia. Nitro natomiast miał dużo wolnego, nawet aż za dużo. Nie pierwszy raz mieliśmy taki zawrót głowy, więc wiedziałam co mnie czeka. Po zrobieniu wszystko co trzeba zrobić, po oddaniu tych wszystkich rzeczy i dopełnieniu formalności pozostało jeszcze jedno zadanie-  ćwiczenia z moim czworonogiem.
Nie wiem czy Wasze psy również tak mają, ale Nitrula jak tylko widzi, że wpadam w taki, nie wiem jak to nazwać, trans (?) dochodzi do wniosku, że może przestać się mnie słuchać. Podejrzewam, że zauważa on dużo mniejsze zainteresowanie swoją osobą z mojej strony i dlatego tak to wygląda. Na szczęście wszystko wraca do normy po jednych ćwiczenia czy spacerku ze wspólną zabawą. Interesujące jest to, że bez jakichkolwiek ćwiczeń Nitro potrafi się roztroić. Jemu potrzebna jest dzienna dawka jakiś zadań nie tylko umysłowych, ale i fizycznych, do tego żeby był szczęśliwym psem. Ciężko jest mi jednak zleźć czas jak widzę góry kartek papieru na biurku z niedokończonymi zadaniami. eh... 
Czy Waszym psom również trzeba poświęcać aż tak wiele uwagi? Jak się zachowują gdy macie dużo do zrobienia? 

Dziękuję za każdy komentarz i aż tyle wyświetleń! Cieszę się, że jesteście z Nami :) 

pzdr
Ola&Nitro
   

6 komentarzy:

 1. Zac jest raczej bezkonfliktowy, jak mam dużo do roboty to raczej pozwala mi się zająć tym, czym powinnam. Jednak zapewniam mu dużo ruchu, jeżeli nie mogę iść na dwugodzinny spacer to idę na godzinę, ale na rower, do tego jakieś sztuczki i wyzwania intelektualne. W domu KONG plus jakieś szarpaki schowane na"specjalne okazje". I jakoś dajemy radę. :)

  Głowa do góry!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nitro też daję różne takie :psie łamigłówki", ale widać różnicę kiedy nie ćwiczymy komend, a kiedy są one powtarzane. Co do zabawy, to jak mu się nudzi to idzie się pobawić (albo z kotem ;)).
   Na rower i rolki idziemy przeważnie w weekendy. Wtedy jakoś bardziej mi się chcę ;)

   Usuń
 2. Teraz Storm ma ze mną fajne, bo obecnie mam dużo czasu dla niego. Ale faktycznie jak dużo pracowałam i nie ćwiczyliśmy ta moja łajza na spacerach uprawiała samowolkę. Pozdrawiamy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To musi się piecho cieszyć! Majówkowy czas przeznaczony dla psa. Mi się podoba:)

   Usuń
 3. U Mnie nie ma takiego problemu. Luna potrafi spokojnie wytrzymać cały dzień o trzech 5-cio minutowych wyjściach.
  Ja zawsze mam codziennie co najmniej 2 godziny czasu dla psa, wiec u mnie takie problemy się nie pojawiają.

  Zapraszam do nas na głosowanie co ma sie pojawić w następnym poście :p
  http://lunatheactivedog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głosowanie zrobione :)
   To dobrze masz z Lunką. Pozazdrościć ;)

   Usuń