wtorek, 25 marca 2014

zabawka dla mnie czy dla psa?

 Dziś trochę inaczej. Pojawiła się nowa zakładka- zabawki. To co się w niej znajdzie będzie na bieżąco dodawane tutaj. Całość w jednym ciągu będzie można przeczytać tutaj

Są psy małe i psy duże, młode i stare, szybkie i wolne. Bez względu na to jak bardzo różnią się między sobą jedno mają wspólne- chęć do zabawy! Przez całe swoje życie nasze domowe czworonogi uwielbiają się bawić. W celu zaspokojenia ich potrzeb kupujemy im zabawki. Jednak czy wybieramy je dobrze? Czy każda z nich jest dobra dla naszego psa? Czy kupując którąś nie rozwiniemy u pupila cech przez nas niepożądanych?

Wybierając musimy zdać sobie sprawę z paru istotnych rzeczy. Nie wybierajmy tych, które nam się podobają, które są wymyśle i mają super kolory. Patrzy na nie przede wszystkim pod kątem psa. Podejmując decyzje musimy pamiętać o paru istotnych rzeczach. Dzisiaj jedna z nich!

WIEK PSA

Inną zabawkę kupimy przecież szczeniakowi, a inną starszemu psy.
Młodym czworonogom polecam kupić gryzak, szarpak, miękką piłkę czy nawet maskotkę. Należy jednak zwrócić uwagę na to z jakiego materiału są one wykonane. Nie powinny być zbyt twarde, bo szczeniaki mogą sobie poranić dziąsła kiedy wszystkie zęby jeszcze nie wyszły. Nie polecam też tych ze zbyt cienkiej warstwy gumy, ponieważ łatwo mogą ją przebić swoimi szpileczkami, rozwalić na małe kawałki i spróbować zjeść. Maskoty z bawełny czy ze sznurka są całkiem dobrą opcją przy ząbkowaniu, tak samo jak kostki z niezbyt twarde gumy.Ilość zabawek dostępnych na rynku dla maluchów jest wprost nieograniczona. Musimy pamiętać, przede wszystkim o tym, że zabawka powinna być wytrzymała, nietwarda i mieć wielkość dopasowaną do psiaka.  

Dla pupilów starszych wiekiem polecam zabawki, które nie będą wymagać dużego zużycia energii. Tutaj głównie gryzaki, z niezbyt twardej gumy, piszczące, szeleszczące czy zabawki wypełniane smakołykami. Jeśli pies ma nadwagę można użyć dietetycznych ciasteczek albo warzyw lub owoców, które pies lubi J Nie polecam jednak piłek tenisowych ani sznurków, ponieważ ścierają one szkliwo na zębach.
A Ty na co zwracasz uwagę przy kupowaniu zabawek? Jakie preferujesz? Za jakimi przepada Twój pies? 

Pozdrawiamy
O&N

1 komentarz:

  1. Karo uwielbia piłeczki, gumowe "jeżyki", gryzaki i jedną piszczącą marchewkę :) Tak tak, też patrzę pod kątem psa przy kupowaniu zabawek. Głupotą jest patrzeć z perspektywy człowieka: bo mi się podobają, mają ładną barwę, formę, materiał itp. Ma to być przecież frajda dla psiaka, a nie dla nas :)

    Pozdrawiamy :)

    OdpowiedzUsuń